Samsung Level Box Pro

Samsung Level Box Pro – recenzja

Samsungowi udało się wreszcie stworzyć fantastycznie brzmiący mały głośnik, który na dodatek nie zrujnuje portfela kupującego. Level Box Pro odtworzy muzykę przez Bluetooth, ze smartfona lub tabletu. Ze względu na niewielkie rozmiary urządzenie możemy zabrać ze sobą na każdy wyjazd.

Samsung Level Box Pro

Samsung Level Box Pro wykonany został z bardzo dobrej jakości materiałów. Aluminium umiejętnie połączono z plastikowymi elementami. Całość robi bardzo dobre wrażenie. Na panelu sterowania znalazły się wyłącznie potrzebne przyciski – odtwarzania/pauzy, głośności oraz zasilania. Warto w tym miejscu wspomnieć, że przycisk głośności umożliwia również przeskoczenie do kolejnego utworu na liście odtwarzania. Poza Bluetooth, do głośnika możemy podłączyć zewnętrzne urządzenie również przez port mini jack. Z tyłu znajduje się odpowiednie gniazdo. Tuż obok jest port ładowania microUSB. Wykorzystać można zatem zwykłą ładowarkę od smartfonu z Androidem, co jest dużą zaletą urządzenia. Za brzmienie Samsung Level Box Pro odpowiadają aż cztery wbudowane głośniki i dwa pasywne radiatory. Urządzenie ma moc 20W, co w zupełności wystarczy, aby wypełnić muzyką duży pokój, a nawet domek letniskowy.

Trzeba przyznać, że te wszystkie zabiegi przyniosły oczekiwane rezultaty. Samsung Level Box Pro brzmi fantastycznie, biorąc pod uwagę niewielkie rozmiary urządzenia. Głośnik zaskakuje pozytywnie, na miarę konkurencyjnego Bose Sound Link mini, o którym wielokrotnie mieliśmy już okazję pisać i podawać go za wzór w tym segmencie rynku. Samsung jest równie głośny, brzmienie dosadne, imponujące pasmo przenoszenia, wysokie tony bardzo soczyste. Doszukiwać można się pewnych różnic w tonach niskich. Basy u Samsunga są nieco bardziej dudniące, wytłumione i puste, porównując do konkurencji. Z pewnością jednak ten detal nie jest wart około 300 złotych, a tyle wynosi obecnie różnica w cenie wymienionych urządzeń. Produkt koreańskiej firmy jest znacznietańszy. Samsung Level Box Pro można kupić za około 550 złotych.

Głośnik z funkcją Dual-Paring

Samsung wyposażył swój głośnik w funkcję Dual-Paring. Możemy równocześnie podłączyć do niego dwa urządzenia np. smartfon i tablet. Po pierwszym parowaniu urządzenia będą łączyć się automatycznie. Bardzo komfortowe rozwiązanie. Obecnie często zdarza się, że mamy więcej niż jedno urządzenie. Wyjeżdżając na działkę swobodnie możemy odtwarzać muzykę np. z tabletu, który posłuży nam za stację multimedialną. W tym samym czasie telefon będzie zaś swobodnie służył nam jako podręczny aparat lub konsola do gier.

Jeszcze ciekawsza jest funkcja Dual Sound. Możemy podłączyć równocześnie dwa głośniki Samsung Level Box Pro i odtwarzać na nich równocześnie to samo w stereo. Brzmienie będzie wtedy jeszcze bogatsze, a dźwięk naturalnie przestrzenny. Na dwóch głośnikach Samsung Level Box Pro nie bałbym się rozkręcić nawet całkiem pokaźnej imprezy. Tutaj warto jednak wspomnieć, że wiele zależy też od tego jak głośno nasze mobilne urządzenie odtwarza muzykę przez Bluetooth. Smartfony Samsunga są wyraźnie głośniejsze niż niektóre z produktów firm konkurencyjnych. Warto w tym miejscu również podkreślić, że urządzenie zostało stworzone do współpracy ze smartfonami z Androidem. Na ten system Samsung udostępnia specjalną aplikację do obsługi głośnika. Możemy w niej ustawiać parametry brzmienia dźwięku oraz powiadomień głośnika.

Bateria w Samsung Level Box Pro

Bateria Samsung Level Box Pro pozwala na 9 godzin pracy urządzenia. Takie są przynajmniej dane producenta. W testowanym egzemplarzu wytrzymywała nieco krócej. Test dostarczył naszej redakcji wiele przyjemności. Głośnik Samsunga jest z pewnością produktem, który warto polecać. Niewielkie rozmiary, świetne brzmienie i rozsądna cena, to zalety obok których ciężko przejść obojętnie.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *